Hero Image
Multi-comfort māja Vācijā
5 min

Multi-Komforta Māja

Multi Komfort ir jēdziens energoefektīvu māju būvniecībai, kas ietver sevī praktiskus padomus un piemērus.

Šeit Jūs atradīsiet informāciju, kāpēc būvēt energoefektīvu māju. Multi Komforta māja ļaus jums piepildīt sapni par mājas būvniecību, kas ir vienkārša, ekonomiska, enerģiju taupoša un ekoloģiska apkārtējai videi.

Multi Komforta mājas priekšrocības:

  • iekštelpu komforts
  • patstāvīga temperatūra iekštelpās, aukstās virsmas nepastāv
  • nav caurvēja
  • sildelementu trūkums nodrošina brīvu mēbeļu izvietošanu telpā
  • laba skaņas izolācija
  • līdz 10 reizēm zemākas apkures izmaksas
  • neatkarība no pieaugošajām enerģijas cenām
  • līdz 30% augstāka cena nekustamā īpašuma tirgū
  • būvniecības izmaksas sadārdzinās par 15%

Koncepcija

Multi Komforta māja ir pabeigts bezkompromisa nams,

bez komforta un energoefektivitātes kompromisiem. Izmaksu ziņā tas ir efektīvākais risinājums, būvniecības posma investīcijas atmaksāsies ātri, ietaupot enerģiju, kā arī mājai ir ilgs kalpošanas laiks. Šajā mājā vienmēr ir ideāls klimats, kur temperatūra un gaisa mitrums vienmēr ir optimālā līmenī jebkurā gadalaikā. Energoefektīvie strukturālie risinājumi balstās uz efektīvu siltumizolācijas un gaisa blīvumu. Pareizi izstrādāta un uzstādīta  gaisa blīvuma siltumizolācijas barjera un novērš mitruma iekļūšanu konstrukcijās, kas ievērojami samazina bojājumu riskus.

Multi Komforta mājā ir optimāla gaisa temperatūra,

tā ir no 20-23 °C. Zinātniski ir pierādīts, ka šāda temperatūra ir ideāli piemērota ērtai dzīvei un efektīvam darbam. Multi Komforta mājā jūs to variet  baudīt izmantojot jebkuru siltuma avotu.

Elpojiet dziļi - prieks par māju dienu un nakti

Mājā ilgstoši ir labs iekštelpu klimats, kas ir piemērots arī cilvēkiem ar alerģijām. Tas ir pateicoties ventilācijas sistēmai, kas ir neatņemama Multi Komforta mājas sastāvdaļa. Sistēma darbojas līdzīgi cilvēka plaušām, nepārtraukti filtrē gaisu, kas nodrošinas tīru, svaigu gaisu telpās. Sistēma novēršs gaisa sastāvēšanos telpās un piesārņotu gaisu.

Multi-comfort māja Vācijā 2 balkons

Multi-Komforta mājas ērtības un enerģija

Komforts un enerģijas taupīšana

Vislētākā enerģija ir tā, kura netiek patērēta. To nav vajadzības ražot, importēt vai maksāt par to. Tai nav kaitīgas ietekmes uz cilvēkiem un uz vidi. Tāda ir pasīvās mājas pamatkoncepcija. Tā kā mājā tiek saglabāts pietiekams siltuma daudzums, jebkurš cits tradicionālais apsildes veids parasti ir lieks. Tas palīdz taupīt enerģiju un izmaksas. Tas ir īpaši svarīgi, ja ņemam vērā arvien pieaugošās pasaules tirgus cenas tādiem ierobežotiem resursiem kā nafta un gāze. Izmantojot vienkāršu tehnisko aprīkojumu, ISOVER Multi Komforta Māju uzturēt ir vienkārši.

Telpu uzdevums - uzturēt siltumu

Pamatojoties uz termosa trauka principu, Multi Komforta Māja saglabā savu komfortablo temperatūru. Tāpat kā termosā telpa ir labi pasargāta no siltuma zudumiem. Kontrolētā veidā no ārpuses tiek padots aktīvais siltums. Pasīvā māja patiesi funkcionē saskaņā ar savu nosaukumu, padarot ekstensîvu "pasīvo" komponentu izmantošanu. Tie ietver siltumu izolējošus logus, siltuma sadales sistēmas apsildāmajā telpā un galvenokārt, efektīvu  termisko izolāciju, lai nodrošinātu siltuma uzturēšanu iekšpusē.

Ikviens mājas iedzīvotājs ir siltuma avots

Pretēji tradicionālā veidā celtajām ēkām, kurās ir augsts siltuma zudums, pasīvajā mājā cilvēku, mājdzīvnieku un elektroierīču izdalītais siltums ir būtisks nepieciešamā enerģijas daudzuma ieguvē. Ikviens cilvēks izdala aptuveni 80 vatus siltuma, un tādejādi iekštelpas tiek sasildītas. Ievērojamu  siltumenerģiju var iegūt, izmantojot plašu logu, kas ziemas laikā ļauj mājā iekļūt tādam saules gaismas daudzumam, kas ir lielāks par to, kas izplūst no mājas laukā. Pieskaitiet šo no ārējās vides iegûto enerģiju un jūsu izdevumi būs mazāki, bet ietaupījums lielāks nekā izmantojot tradicionālo apsildes sistēmu.

Labi izolēta un hermētiska

No jumta līdz pat pamatiem mājai ir nevainojama izolācija, savukārt hermētiskās ārsienas nodrošina siltumizolāciju un trokšņu izolāciju. Savukārt ventilācija, kas papildināta ar siltuma atgūšanas sistēmu, telpās nodrošina svaigu gaisu un siltuma izplatību.

Multi-comfort māja Vācijā 3 terase

Multi Komforta mājas energoefektivitāte

Energoefektīva ēka ir vienkārša un funkcionāla, tās vērtības un risinājumi ir pārbaudīti, tie ir droši un garantē ekonomisku ekspluatāciju nākotnē.

Pasīvo ēku būvniecības koncepcija  ir sākusies Centrāleiropā un attīstās jau 20 gadus. Pēdējos gados tā sāk izplatīties arī uz citām Eiropas valstīm. Somijā ir uzbūvētas vairāk par 20 pasīvajām ēkās un interese strauji pieaug, pateicoties zināšanām un pieredzei. Latvijai

Isover Multi Komforta Mājas koncepcija ir ieviesta vairākās Eiropas valstīs - Somijā, Igaunijā, Latvijā.. Isover Multi Komforta mājas konceptā koncentrējas nosacījumi, kas saistīti ar patīkamas dzīves vidi.

Pasīvā māja ir ēka, kas atbilst Vācijā izstrādātiem normatīviem:

1. ēka apkurei un dzesēšanai patērē līdz 15 kWh/m2 gadā

2. primārās enerģijas patēriņš līdz 120 kWh/m2 gadā 

VIT (Tehniskās pētniecības centrs Somijā) ir izstrādājis nosacījumus Somijas klimatam, un sadalījis Somiju 4 klimata zonās, kur katrai zonai ir atbilstoši enerģijas patēriņa nosacījumi. Piemēram Somijas dienvidu reģionā  ir šādi nosacījumi: ēkas apkures un dzesēšanas vajadzībām, ir neto enerģijas ≤ 20 kWh/m2 gadā un ēkas primārās enerģijas patēriņš ≤ 130 kWh/m2 gadā.

Pašreizējie standarti ēku celtniecībā ir  ≥ 100 kWh/m2 gadā apkurei un dzesēšanai.

Zemas enerģijas ēka apkurei un dzesēšanai patērē 40-50 kWh/m2 gadā.

Enerģijas pieprasījums

Tas ir vienkārši - jo mazāk enerģijas nepieciešams, jo ēka ir energoejektīvāka. Tātad galvenais mērķis ir samazināt enerģijas pieprsījumu.

Ēkas enerģijas patēriņu var iedalīt 3 galvenajās grupās: siltumenerģija, elektroenerģija un kondicionēšana. Energoefektivitātes mērķis ar samazināt visus 3 patēriņus, bet iekštelpu gaisa kvalitāte, komforts un drošība paliek prioritāte.

Apkures enerģijas patēriņš

Pasīvai mājai nav aktīvas apkures sistēmas. Iespējamie siltuma avoti pasīvai mājai ir neliels centrālais sildelements, zemes siltumsūknis un cilvēki, kas izmanto datortehniku, sadzīvestehniku un TV. Telpu apkures enerģijas patēriņu iespaido samazinātie siltuma zudumi ēkā, siltumam ir sarežģīti atstāt māju. Šādai mājai ir nepieciešama ļoti efektīva ventilācijas sistēma, populāras ir rekuperācijas sistēmas, caur kurām atgūst vairāk nekā 90% siltuma.