Ēku ārsienu siltināšana atzīta par efektīvāko siltināšanas veidu neatkarīgi no tā, kādi būvmateriāli tiek izmantoti ārsienu konstrukcijām. Siltinot ārsienas, tiek veidots viendabīgs siltumizolācijas slānis bez starpsienu, starpstāvu pārsegumu un citu konstrukciju radītajiem aukstuma tiltiem. Masīvā siena atrodas ēkas iekšpusē, siltajā zonā un tai ir liela siltuma inerce, tāpēc uzkrāto siltumu tā saglabā ilgi un telpā atdod pakāpeniski. Nosiltinot ārsienas, to konstrukcijas materiāls atrodas sienas siltajā zonā un nav pakļauts sasalšanas un atkušanas cikliem, tādējādi nav svarīga sienas materiālu salizturība.
 

Ventilējamā fasāde

ventilejama fasade
Ventilējamās fasādes būtība slēpjas gaisa šķirkārtā, kurā veidojas vilkme-gaisa cirkulācija šķirkārtā starp ārējo apdari un siltumizolācijas virskārtu. Šī parādība novērojama pateicoties spiedienu starpībai starp āra gaisu un gaisu, kas atrodas šķirkārtā. Spiedienu starpība rada vilkmi, kas nodrošina norobežojošo virsmu un atmosfēras mitruma izvēdināšanu. Vasarā ventilējamās fasādes konstrukcija neļaus karstumam iekļūt ēkā caur ārsienā, savukārt ziemā ārējā apdare aizsargās no vēja un nokrišņiem. ISOVER ventilējamo fasāžu izveidei piedāvā visplašāko materiālu klāstu.
Dzīvošanas komforta nodrošināšanai viens no svarīgākajiem faktoriem ir pareiza siltuma izolācijas un ventilācijas iebūve. Nauda, kas ieguldīta efektīvā siltuma izolācijā, tiks atpelnīta dažos gados, jo par apkuri būs jāmaksā mazāk. Mājai jābūt projektētai tā, lai siltuma izolācija vienmēr paliktu sausa un necirkulētu nekontrolēta gaisa plūsma. Vislabāk to var panākt šādi:
1. Ēkas ārējai daļai jābūt rūpīgi apšūtai, lai pasargātu to no vēja vai lietus. Ārējā apšuvuma iekšpusē jābūt ventilācijas atverēm, lai novērstu mitruma uzkrāšanos. 
2. Siltuma izolācijai jābūt pārklātai ar pretvēja apvalku, lai pasargātu to no jebkādas kaitīgas gaisa plūsmas iekļūšanas. Piemēram, ISOVER RKL-31 kalpo gan kā aizsargs no vēja, gan kā siltuma izolācija.
3. Vislabāk siltuma izolācija kalpo, kad konstrukcijas iekšpusē ir tvaika izturīgs / gaisu necaurlaidīgs slānis, bet ārpusē – tvaika caurlaidīgs aizsargs no vēja.  
4. Apšūtu tvaika barjeru uzstāda siltuma izolācijas siltajā (apsildāmajā) pusē. Tvaika barjerai ir jābūt viscaur noblīvētai. Īpaša uzmanība jāpievērš šuvju blīvumam un apšuvuma viengabalainībai.
Ventilējamas fasādes priekšrocības:
  • Ilgmūžība
  • Komforta uzlabošana
  • Ātra, vienkārša uzstādīšana, ar iespēju vienkārši izlīdzināt siltināmo fasādi
  • Būvniecības iespējas pie jebkuras temperatūras (plusi/mīnusi)
  • Risinājumu un apdares daudzveidība
  • Vienkārša ekspluatācijā
  • Iespēja noslēpt komunikācijas un elementus

Saistītie risinājumi

Koka karkasa ārsiena mitrām telpām (ar flīzēšanu)
Mitro telpu sienai ir tāda pati konstrukcija kā parastai koka karkasa sienai, izņemot to, ka mitro telpu pusē speciālajām apdares loksnēm jāuzklāj blīva hidroizolācija. Tas jādara obligāti, lai konstrukcijās neiekļūtu mitrums. Projektējot hidroizolāciju, jāņem vērā iespējamās sienas deformācijas. Noteikti jāpārliecinās par sienu un grīdas hidroizolācija salaiduma vietu pareizu apstrādi.

Apmestā fasāde

apmesta fasade
Viena no visbiežāk pielietotajām ēku ārsienu siltumizolācijas metodēm jaunbūvēs un esošu ēku renovācijā.
Uzstādīšanā izmanto paaugstinātas slodzes izturības ISOVER vati, kuru ar līmjavu pielīmē nesošu sienu konstrukcijai. Isover vati stiprina ar līmjavu un dībeļiem, pārklāj ar armējošo līmjavu, kurā iestrādā stiklašķiedras sietu un apdara ar dekoratīvo apmetumu. Izšķir divu veidu risinājumus:
  • Plānā apmetuma fasādēs izmanto ISOVER FS30 siltumizolācijas minerālvati, kuru armē ar stiklašķiedras sietu un armējošo javu, un pārklāj ar plānkārtas dekoratīvo apmetumu.
  • Biezā apmetuma fasādēs izmanto Isover FS5+ vai Isover FS5 stltumizolācijas minerālvati, kuru armē ar metāla sietu un pielieto kaļķa-cementa biezkārtas apmetumu.
Abas šīs sistēmas ir samērā vienkāršas uzstādīšanā un izturīgas kalpošanas laikā. Biezā apmetuma fasāžu sistēma izceļas ar paaugstinātu mehānisko izturību, labāku skaņas izolāciju, ugunsdrošību, tai pat laikā nesamazinot ūdens tvaiku caurlaidību ("ēkas elpošanu").

Saistītie risinājumi

Mūra siltināšana ar zemapmetuma izolāciju
Uzstādīšanā izmanto paaugstinātas slodzes izturības ISOVER vati, kuru ar līmjavu pielīmē nesošu sienu konstrukcijai. Isover vati stiprina ar līmjavu un dībeļiem, pārklāj ar armējošo līmjavu, kurā iestrādā stiklašķiedras sietu un apdara ar dekoratīvo apmetumu. 
Plānā apmetuma fasādēs izmanto ISOVER FS30 siltumizolācijas minerālvati, kuru armē ar stiklašķiedras sietu un armējošo javu, un pārklāj ar plānkārtas dekoratīvo apmetumu.