Jumts ir viena no svarīgākajām ēkas konstrukcijām, ko visvairāk ietekmē klimatiskie apstākļi. Jumtu un bēniņu pārsegumu siltināšana palīdz uzturēt telpās optimālu mikroklimatu un taupīt apkurei nepieciešamos līdzekļus, jo caur šīm konstrukcijām atmosfērā aizplūst liela daļa iekštelpu siltuma. Uzskatāms pierādījums ir ziemā milzu lāstekas, kas veidojas gan nesiltinātu vai nepareizi siltinātu jumtu malām. Tās rodas no sniega, ko izkausējis cauru jumtu strauji izplūstošais iekštelpu siltums, vai arī, sasalstot kondensātam, kas radies siltajam iekštelpu gaisam saskaroties ar aukstām jumta konstrukcijām.

Siltināts mansards

siltināts mansards
Izbūvējot mansardu īpaša uzmanība ir jāpievērš siltumizolācijai. Šajā konstrukcijā siltās telpas ir ēkas augšstāvā. Jāņem vērā, ka lielāki siltuma zudumi ir tur, kur lielāka temperatūras starpība. Siltākais gaiss vienmēr uzturas telpas augšdaļā, līdz ar to veidojas lielāka temperatūras starpība un būs lielāki siltumzudumi.
Siltumizolācijas biezums saskaņā aktuālajiem  būvnormatīviem LBN-002   ir 280-300 mm. Normatīvs nosaka prasību minimumu un siltumizolācija ir tā, kas nesīs tūlītēju un ilgstošu labumu gan komforta, gan siltuma izmaksu jomā
 
 
 

Saistītie risinājumi

siltināts mansards
Tas, cik laba ir jumta siltumizolācija, ietekmē izmaksas. Tā kā lielākā daļa jumtu ir vieglas konstrukcijas, kur ir pietiekami daudz vietas izolācijas uzstādīšanai, lielus enerģijas ietaupījumus var gūt nedaudz piepūloties un netērējot daudz naudas. Risinājums ar visaugstāko lietderības pakāpi ir tāds jumts, kura konstrukcija ir pilnībā izolēta un nav ventilējama. Starpspāru un zemspāru izolācijas apvienojums ir uzskatāms par labu paraugpiemēru. Šādai konstrukcijai nav vajadzīga ventilācija, un tādējādi tiek ietaupīts gan laiks, gan izmaksas. Protams, tiek ietaupīta arī enerģija.

Aukstie bēniņi

beniņi
Mansarda pārseguma jumta konstrukcija parasti tiek veidota ar bēniņiem (spāru konstrukcija). Bēniņu pārsegums apkurināmās telpas atdala no aukstajiem bēniņiem, tāpēc tam jābūt labai siltumizolācijai. Bēniņi ir labi jāvēdina, un vēdināšanas atveres jāaprēķina atbilstoši celtniecības normatīviem.
Spāru konstrukcijā bēniņu pārsegumā izolācijas biezumu ir viegli izvēlēties, jo tas neietekmē karkasa konstrukcijas. Izmantojot pūšamo jeb beramo vati ISOVER InsulSafe vai ISOVER KV041, pie paspārnes malām vajadzētu uzstādīt pretvēja izolācijas plāksnes, piem., ISOVER RKL 31.
 

Saistītie risinājumi

Kl-aukstie benini
Spāru konstrukcijā bēniņu pārsegumā izolācijas biezumu ir viegli izvēlēties, jo tas neietekmē karkasa konstrukcijas. Horizontālo virsmu var siltināt izmantojot ISOVER KL lokšņu un ISOVER KT ruļļu materiālus. Var izmantot arī pūšamo jeb beramo vati ISOVER vai ekoloģisko ISOVER InsulSafe. Pretvēja izolācija jāliek pa perimetru, piemēram, ISOVER RKL 31 Uz koka pārseguma jālieto tvaika izolācijas materiāli ISOVER Vario