Siltināšana nepieciešama pirmā stāva grīdām un apsildāmajām grīdām, lai siltums no tām celtos uz augšu, nevis virzītos uz leju. Siltumizolācijas ierīkošana atkarīga no grīdas konstrukcijas – vai grīda atrodas ciešā saskarē ar grunti vai grīdas konstrukcija veidota ar tā dēvēto ventilējamo pagrīdi. Virs grunts minimālajai siltumpretestībai, kā arī, ja grīdai ir ventilējama pagrīde, grīdas iesegumam jābūt 2.8m2K/W, kas atbilst 100 – 120 mm biezai minerālvates kārtai. 
 

Grīda ar vēdināmu pagrīdi

Grīda ar vēdināmu pagrīdi
Silta grīda ir svarīgs faktors komfortablu dzīves apstākļu nodrošināšanai, jo grīdas virsmas temperatüru jūt, staigājot pa grīdu. Tāpēc pirmā stāva grīdas, kā arī tās savienojuma ar sienām pareizai izolācijai jāpievērš īpaša uzmanība, lai grīdas konstrukcijās neiekļütu aukstums, kas varētu izraisīt mitruma un pelējuma rašanās bīstamību.
Pamatos koka konstrukcijas siltā grīda ar auksto pagrīdi ir labi vēdināma, nodrošinot aizsardzību pret mitruma un pelējuma bojājumiem. Vēdināšanai pa ēkas perimetru virskārtā atbilstoši celtniecības noteikumiem jāierīko vēdināšanas kanāli.
 

Saistītie risinājumi

Grīda uz grunts

Grīda uz grunts
Tuvu gruntij esošu neizolētu grīdu vai neapkurinātu telpu dēļ var rasties ievērojams siltuma zudums. Papildus siltuma zuduma samazināšanai atbilstoša grīdu izolācija ievērojami palielina komforta līmeni. Turklāt izolēto grīdu siltumietilpība tiek izmantota vēl efektīvāk. Grīdas izolācijas materiāli bieži tiek pakļauti palielinātai ilgstošas statiskās un dinamiskās slodzes ietekmei. Galvenās prasības ir liela spiediena pretestība un minimāla deformācija.
Ekstrudētā putupolistirola priekšrocības īpaši var izmantot grīdas konstrukcijās uz grunts. Tā kā ūdens absorbcija ir neliela un ekstrudētajam putupolistirolam nav kapilaritātes, līdzās tradicionāli izolēto grīdu konstrukcijām

Saistītie risinājumi

Grida uz grunts
Silta grīda ir svarīgs faktors komfortablu dzīves apstākļu nodrošināšanai, jo grīdas virsmas temperatūru jūt, staigājot pa grīdu. Tāpēc pirmā stāva grīdas, kā arī tās savienojuma ar sienām pareizai izolācijai jāpievērš īpaša uzmanība, lai grīdas konstrukcijās neiekļūtu aukstums, kas varētu izraisīt mitruma un pelējuma rašanās bīstamību
Grīda uz grunts mitrām telpām
Silta grīda ir svarīgs faktors komfortablu dzīves apstākļu nodrošināšanai, jo grīdas virsmas temperatūru jūt, staigājot pa grīdu. Tāpēc pirmā stāva grīdas, kā arī tās savienojuma ar sienām pareizai izolācijai jāpievērš īpaša uzmanība, lai grīdas konstrukcijās neiekļūtu aukstums, kas varētu izraisīt mitruma un pelējuma rašanās bīstamību.