Hero Image
Fire Protect 1440x360
4 minutes min

Pasīva ugunsaizsardzība ar Isover Fire Protect

Ugunsgrēks ir kļuvis par vienu no būtiskākajiem ēku apdraudējuma faktoriem. Tas apdraud un nogalina cilvēkus, sagrauj īpašumus, izraisa arī dārgas ražošanas dīkstāves un augstas bojājumu novēršanas izmaksas. Tērauda konstrukciju nestspēja tiek būtiski samazināta, jo ugunsgrēka laikā paaugstinās temperatūra.
Temperatūra, kādu sasniedz konstrukcija ugunsgrēka laikā, ir atkarīga no tērauda konstrukcijas elementu atrašanās vietas, to izmēra un pasīvās ugunsaizsardzības. ISOVER FireProtect® ir vienkārša un uzticama sistēma, kas ierobežo tērauda temperatūras paaugstināšanos, tādējādi palīdzot glābt dzīvības un aizsargāt īpašumu ugunsgrēka laikā.

Tēraudu konstrukciju aizsardzība

Sistēma ISOVER FireProtect nodrošina ļoti efektīvu tērauda konstrukcijas ugunsaizsardzību. Tā ir ātri uzstādāma, vienkārša un droša sistēma ar viegli apstrādājamiem materiāliem un ērtu nostiprināšanas aprīkojumu, kas tiek samontēts bez sarežģītiem un dārgiem uzstādīšanas darbarīkiem.
 

Ugunsizturības klasifikācija
Ugunsaizsardzības sistēma ISOVER FireProtect® tika oficiāli pārbaudīta uzņēmumā PAVUS, a.s. - pilnvarotā iestāde AO 216. Paļaujoties uz mūsdienīgu un novatorisku sistēmas konstrukciju, ir iespējams aizsargāt gan tērauda kolonnas, gan sijas ar ugunsaizsardzības klasi līdz R 180 un konstrukcijas temperatūru 450-700 °C ar šķērsgriezuma koeficientu līdz Ap/V = 645 m-1. Klasifikācija saskaņā ar jaunāko standartu EN 13501-2: 2016, pārbaude tiek pamatota uz standartu EN 13381-4: 2013.

 


ISOVER FireProtect®  sistēma

  • Loksnes ISOVER FireProtect® 150
  • Ugunsdrošas skrūves
  • Metinātas tapas vai tapas un paplāksnes (pēc nepieciešamības)
  • Parastais apšuvuma nazis
  • Skrūvgriezis (vēlams elektriskais, ar akumulatora barošanu) vai aprīkojums ar metināšanas degli
  • Gumijas āmurs 

Trapecveida jumta ugunzaizsardzība

Trapecveida jumtu sistēmas ir ļoti rentablas, vieglas, un tās ir piemērotas dažādam lietojumam, tostarp jaunām ēkām un renovācijai. Gofrētā tērauda slodzes izturība bez aizsardzības pret ugunsgrēku ir 15–45 minūtes atkarībā no konstrukcijas un izolācijas uz tērauda loksnes virsmas. Tērauda loksne liecas, un, ja fiksācija pie balsta ir pietiekami droša, membrānas un slodzes izturības īpašības tiek saglabātas pietiekami ilgu laiku.

Ja uz gofrētā tērauda loksnes virsmas nav izolācijas, siltums izkļūst cauri metālam un tiek izkliedēts augšup, bet tērauda temperatūra palielinās lēnāk. Ja gofrēto tēraudu izmanto kā jumta būves slodzes izturības konstrukciju un uz gofrētā tērauda paneļa virsmas ir izolācija, metāla temperatūra palielinās ātri. ISOVER FireProtect® ir vienkārša un uzticama sistēma, kas ierobežo tērauda loksnes temperatūras paaugstināšanos, neļaujot jumtam tik ātri sabrukt.
 

Ar ISOVER FireProtect® ir iespējams aizsargāt no gofrēta tērauda izgatavotu jumtu ar ugunsaizsardzības klasi līdz REI 90. Klasifikācija saskaņā ar jaunāko standartu EN 13501-2: 2016, pārbaude tiek pamatota uz standartu EN 1365-2: 2015.

Trapecveida jumts, ko balsta tērauda sijas
Trapecveida jumtu balstošās tērauda sijas ar aizsardzību pret ugunsgrēku praksē tiek bieži izmantotas. Tērauda siju aizsardzība tiek nodrošināta, izmantojot ISOVER FireProtect® ar biezuma parametriem, ko raksturo šķērsgriezuma koeficients Ap/V un kritiskā tērauda temperatūra. Trapecveida jumta aizsardzības sistēmu veido 60 mm biezas ISOVER FireProtect® 150 loksnes. 

Trapecveida grīdas ugunzaizsardzība

 

Trapecveida metāla loksne ir standarta komponents, ko izmanto rūpnieciskās ražošanas ēkās un pēdējā laikā arī dzīvojamās ēkās. Trapecveida lokšņu izmantošanas princips ir pazīstams jau gadiem. Formas dēļ loksnēm parasti ir labi slodzes raksturlielumi, tādēļ tās plaši izmanto izdevīgās cenas un veiktspējas attiecības
dēļ.

Tērauda konstrukcijām ir daudz lielāka nestspēja nekā betona konstrukcijām, taču pastāv stabilitātes un cietības problēma. No otras puses, betona konstrukcijām ir lielāka cietība taču mazāka stiepes pretestība. Tas nozīmē, ka, apvienojot šos abus materiālus, var izmantot ieguvumus, ko nodrošina abi materiāli. Betona grīdas, kas izveidotas trapecveida loksnē, tiek parasti izmantotas konstrukcijās ar tērauda balsta konstrukciju, kā arī vecu ēku rekonstrukcijā.

No konstrukcijas analīzes viedokļa betona loksni var projektēt divējādi — gan kā nemainīga biezuma loksni virs trapecveida loksnes, kur armatūra tiek novietota tikai uz trapecveida rievas (skatiet 13. attēlu), kā arī armatūru var ievietot rievās, kur jāapsver lielāks loksnes statiskais augstums (14. attēls). Abos gadījumos pašas trapecveida loksnes nestspēja tomēr netiek ņemta vērā, jo to izmanto tikai pastāvīgam ribojumam.

Tā kā augsta temperatūra ietekmē tērauda materiālu īpašības (slodzes noturību, izturības ierobežojumu, elastīguma moduli) un betona slānis virs stiprinājuma šādā gadījumā nav
pietiekams, šīm konstrukcijām, iespējams, būs vajadzīga papildu ugunsaizsardzība. ISOVER FireProtect® apšuvums ir efektīva sistēma, ko var uzstādīt uz trapecveida loksnes bez papildu piekares konstrukcijas, kas ir gan ātrs, gan ērts risinājums. Turklāt šī veida loksnes raksturo vieglums, mazs konstrukcijas augstums un iespēja tās uzstādīt jau esošās konstrukcijās. 
 

Sistēmu ISOVER FireProtect® paredzēts izmantot trapecveida lokšņu grīdu aizsardzībai pret ugunsgrēku ar betona slāni saskaņā ar standartu ČSN 73 0810 (izmantotā pārbaudes metodoloģija: EN 1365-2: 2015); aizsardzības biezums noteikts saskaņā ar standartu EN 1991-1-2, EN 1992-1-2, EN 1993-1-2 un EN 1994-1-2. Izmantojot mehāniski nostiprinātu sistēmu ISOVER FireProtect®, var tikt nodrošināta ugunsaizsardzība diapazonā no R(EI) 60 līdz R(EI) 180. Nepieciešamā izolācijas biezuma hFP vērtība tiek ņemta no tabulas, pamatojoties uz betona biezuma ekvivalentu, lai palielinātu stiepes izturību un betona elementu izmēru parametrus, kas aprēķināti saskaņā ar izmēru tabulām.