3 minutes min

EUCEB setifikāts

EUCEB

 

Minerālvate kā risks veselībai – mīts

Būvējot ēkas no jauna vai veicot rekonstrukcijas darbus, viens no svarīgākajiem jautājumiem, ko uzdodam – kā es, mana ģimene un citi cilvēki jutīsies vidē, ko nodrošinās izvēlētie būvmateriāli? Vēl būtiskāk – vai tie nenodarīs kādu kaitējumu manai un tuvinieku veselībai? Tie, kas ir pieskārušies minerālvatei un ar to strādājuši, zinās teikt, ka tā var radīt kairinājumu ādai, ja nelieto cimdus. Tomēr tieši minerālvates ietekme uz veselību ir pētīta vairāk, kā jebkura cita celtniecības materiāla atstātās sekas uz veselību (pasaulē veikti vairāk kā 1000 zinātniski pētījumi), tādējādi nodrošinot augstāko iespējamo drošību patērētāju veselībai. Eiropas Savienības direktīva 97/69/EK, kas apstiprināta 1998. gada decembrī, nosaka veselības un drošības prasības stikla vates un akmens vates produkcijai, izdalot 4 kategorijas: no kancerogēnās 1. kategorijas (kā, piemēram, azbests) līdz drošajai 4. kategorijai, kas nevar tikt uzskatīta par kancerogēnu vai jebkādā veidā veselībai bīstamu. Šajā kategorijā ietilpst arī visi Isover produkti. Šie siltumizolācijas materiāli ir pilnīgi droši gan privātai, gan industriālai lietošanai.

EUCEB sertifikāts – drošs un uzticams apliecinājums ISOVER minerālvates nekaitīgumam

Eiropas Savienības direktīvai 97/69/EK ir pievienota „Q nota”, kurā noteikti kritēriji, kas jāizpilda, lai nebūt nekādu aizdomu par minerālvates kancerogēnu iedarbību vai jebkādu citu veselības apdraudējumu. Lai uzraudzītu šo kritēriju izpildi, ir izveidota īpaša asociācija – EUCEB (European Certification Board for Mineral Wool Products). Tās galvenais uzdevums ir uzraudzīt, lai minerālvates šķiedras ķīmiskais sastāvs ir tāds, kas atbilstu Eiropas protokoliem un „Q notā” norādītajām referencēm, tādējādi patērētājam garantējot produkta drošību un nekaitību veselībai.
Lai izpildītu iepriekš minēto, EUCEB lieto precīzi definētu monitoringa un kontroles sistēmu, kas 2017. gadā izveidota vēl stingrāka. Lai iegūtu sertifikātu, ražotājam ne vien jāpiekrīt EUCEB nolikumam, bet arī jāiesniedz šķiedras analīzei neatkarīgiem EUCEB ekspertiem; ik nedēļu atbilstoši stingram protokolam katrā rūpnīcā jākontrolē ķīmiskais sastāvs, testa rezultātus uzkrājot un vienreiz ceturksnī nosūtot uz EUCEB laboratoriju. Kopš 2017. gada BCCA (Belgian Construction Certification Association) darbojas kā neatkarīga EUCEB sertifikācijas iestāde. Atbilstoši jaunajām prasībām, katra no Isover rūpnīcām ieguvusi ISO 9001 kvalitātes vadības sertifikātam.
EUCEB sertifikācijas rezultātā ikviens Isover klients var justies drošs, ka iegādājies minerālvati, kas ražota atbilstoši stingri noteiktam uzraudzības un kontroles mehānismam. Tas garantē, ka produkcija ir veselībai droša un nekaitīga. Par to liecina EUCEB preču zīme, ko atradīsiet uz Isover minerālvates iepakojuma.

Isover minerālvate – ne tikai veselībai nekaitīgs, bet arī videi draudzīgs siltumizolācijas materiāls

Drošība veselībai nebūt nav Isover minerālvates vienīgā priekšrocība, ja to salīdzina ar citiem siltumizolācijas materiāliem. Tā ir ļoti efektīva siltuma saglabāšanā, pie tam vienlaikus ir arī viegla un ērti ieklājama visdažādākajās vietās, plānāka par citiem izolācijas materiāliem, lieliski izolē skaņu, turklāt ir ugunsdroša. Varbūt kādam tas var šķist pārsteigums, bet Isover siltumizolācija ir arī draudzīga dabai, jo tā tiek ražota no pārstrādātiem materiāliem, kas tiek atkārtoti izmantoti. Isover minerālvates ražošanā 86% no masas tiek iegūti tieši no pārstrādāta stikla, un tas ir augstākais iespējamais līmenis minerālvates rūpniecībā. Tāpat jāatzīmē, ka ražošanas procesā tiek radīti ļoti maz atkritumi un minerālvates ilgmūžība ir teicama - tā nevainojami pilda savu funkciju tikpat ilgi kā būves, kurās tā tiek izmantota.
Ja vēlaties par Isover siltumizolāciju uzzināt vairāk, esat laipni aicināti griezties tuvākajā būvniecības preču veikalā, kur Jums palīdzēs speciālists. Isover ir 80 gadu pieredze minerālvates ražošanā, un jūs varat būt droši, ka atradīsiet nepieciešamo mūsu plašajā produktu klāstā – sākot no ierastās celtniecības un pretvēja līdz apmetuma fasāžu un beramās vates siltumizolācijai.