1 minute min

CLT risinājumi

CLT risinājumi

Mūsdienās būvējot ēkas, tās vieno kopīgi atslēgvārdi: ilgtspējība, energoefektivitāte un dzīves komforts. ISOVER izolācijas risinājumi palīdz ietaupīt siltumenerģiju un uzlabo dzīves komfortu, turklāt unikālajiem ISOVER izolācijas izstrādājumiem piemīt trokšņu mazināšanas īpašības.

Krusteniski līmētie koksnes paneļi jeb CLT šodien jau ir reāla alternatīva betona un bloku ēkām. Materiāls ir ļoti stabils, bet apmēram 5 reizes vieglāks nekā betons vai ķieģelis. Mūsdienās ēkai tiek izvirzīti augsti prasības standarti energoefektivitātes ziņā, pats CLT materiāls ir siltumizolējošs, hermētisks un lietotājam draudzīgs, jo tas nodrošina mājīgu klimatu iekštelpās un, ne mazāk svarīgs, ir videi draudzīgs koksnes materiāls. Proti, CLT materiālam ir pozitīvs CO2 līdzsvars, dabīgs un ilgtspējīgs materiāls.

CLT materiālam ir ļoti labas ugunsdrošas īpašības, papildus tas rada unikālas iespējas arhitektūras dizainā.
Projektējot jaunu ēku, ir vērts domāt, galvenokārt, par ēkas ilgo kalpošanas laiku un apsvērt efektīvus energoefektīvākus risinājumus, šādus risinājumus jāpielieto vairāk, nekā līdz šim tie ir izmantoti. No 2020. gada ir atļauts būvēt tikai gandrīz nulles enerģijas ēkas (GNEE), kas nozīmē soli uz priekšu tehnisko sistēmu energoefektivitātes jomā.

Par gandrīz nulles enerģijas ēkām variet lasīt mūsu risinājumus šeit: